image-preloader

Sahan Kültürü

Günümüzde kebaptan söz edildiğinde akla gelen ilk şehirlerden birisi elbette ki Gaziantep. Gaziantep mutfağı sadece kebap değil mutfak olarak şehir ismiyle anılan tek mutfak olması nedeniyle oldukça geniş bir yeme-içme kültürüne sahip. Gaziantep mutfağında kebap oldukça önemli bir yere sahip.

Kurucumuz ve Tarihçemiz

1970 yılında Caddebostan’da küçük bir lokanta olarak kurulan SAHAN’ın ilk şubesi 1984’ de şimdiki sahibi Tahir Tekin Öztan tarafından Plajyolu’nda açıldı. SAHAN Restaurant zincirinin her bir halkası genç bir girişimcinin, ustasından ve ailesinden öğrendiği zanaati, yenilikçi ve yaratıcı fikirleriyle birleştirmesi sonucunda oluştu...

Çocuk Mutfağı

SAHAN yine çocukları düşündü...

Sektöründe ilkleri yapmayı kendine hedef edinen SAHAN Ataşehir' de yer alan Vega Restaurantda yenilenen çocuk odası içinde ölçüleri çocuklara göre uyarlanan profesyonel bir mutfağı hayata geçirdi. Çocuklar sebze ve meyvelerin yıkanıp ayıklanmasına kadar her türlü işlemi şeflerin gözetiminde yapıyor pişirme aşamasına geldiğinde şeflere teslim ederek pişmesini bekliyorlar.

SAHAN grup yönetim kurulu başkanı,Tahir Tekin Öztan; Her geçen gün unutulan ve yenilik adı altında yozlaşmaya yüz tutan Türk mutfağını gelecek nesillere daha iyi anlatabilmek amacıyla bu projeyi hayata geçirdi. Çocuklar kendileri için yapılan bu özel mutfakta yiyecek ve içecekleri tanırken şeflerin yardımıyla Türk mutfağına ait ürün ve yemekleri öğreniyorlar.

Rezervasyon